Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łozinie

Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łozinie to również czas spotkania Koniarzy Archidiecezji Wrocławskiej na dorocznej pielgrzymce Koczurki-Siedlec-Godzieszowa-Łozina. W pierwszy dzień pielgrzymi zgromadzili się w Siedlcu, aby zawiązać wspólnotę. O godzinie 17.00 miała miejsce uroczysta Msza Święta w Godzieszowej. Szczególnym gościem spotkania był Diecezjalny Duszpasterz Miłośników Koni Diecezji Gliwickiej ks. Rafał Przybyła, który wygłosił Słowo Boże oraz poświęcił obrazy patronów uczestników: św. Jerzego, św. Huberta i św. Marcina. Wspólna „wigilia” była okazją do zacieśnienia więzi oraz złożenia przysięgi jeździeckiej przez młodych jeźdźców.
O godzinie 21.00 wszyscy zgromadzili się przy kapliczce polowej, aby prosić o Boże błogosławieństwo i powierzyć swoje troski Jasnogórskiej Pani. Niedziela 21 września była punktem kulminacyjnym pielgrzymki. Podczas odprawy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki oraz list abpa Józefa Kupnego skierowany specjalnie na tę okazję. Po utworzeniu korowodu i poświęceniu koniarzy, koni i bryczek, ze śpiewem na ustach udano się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Łozinie, na sumę odpustową o 13.00. Szczególnym momentem była procesja wokół kościoła. Wszyscy uczestnicy, stojąc wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, otrzymali specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Cieszy fakt, że co roku pielgrzymów w siodle przybywa. Tym razem w spotkaniu uczestniczyło 38 koni i około 130 uczestników, którzy stworzyli miłą rodzinną atmosferę.
Już wkrótce koniarze planują spotkanie na VII Zaduszkach Jeździeckich, 10 listopada br., aby wspominać zmarłych kolegów i koleżanki.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.