III Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni za nami…

17-18 września 2011 roku Miłośnicy i Sympatycy Koni kolejny raz spotkali się na Pielgrzymce, by razem świętować i dziękować Bogu za cały poprzedni rok i prosić o dalsze łaski dla siebie , swoich bliskich i swoich ukochanych zwierząt.
Dzięki gościnności Pana Darka Śmichury, władz lokalnych oraz Pani Dyrektor szkoły w Siedlcu, mogliśmy spokać się już w sobotę po południu, by razem uczestniczyć we Mszy św. w Godzieszowej i poźniej zasiąść do wspólnego stołu. Trudo słowami opisać klimat tego spotkania. Obficie zastawiony stó łw stajni, a wokół, w boksach konie, co chwilę odzywające się do nas rżeniem…
Biesiada dtrwaa do źnych godzin nocnych:)
Nastepnego dnia po odprawie, na której został omówiony szczegołowo cały dzień, otrymaliśmyupominki, w których znalazło się też coś da naszych czwqoronogów i zaczęliśmyszykować nasze konie do drogi. Szpaler utworzony z ponad 40 koni, w siodle i w bryczce prezentowal się wspaniale. Wszyscy odpowiednio, odświętnie ubrani, paradnym stepem przejechaliśmy z Siedlca do Łoziny eskortowni przez Księdza Jacka Tomaszewskiego w jego Suzi (samochód ratownictwa medycznego) i Policję. W Łozinie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej. Jako orgnaizatorzy w przysłości musimy pamiętać o tych, którzy z końmi pozostają na zewnątrz Świątyni, by zapewnić im możliwość słuchana Mszy. Niestety w Łozinie nie było głośników… To jednak nie popsuło nam humorów.
Przeszliśmy na plac koło szkoły w Łozinie, gdzie odbyłysę pokazy dyscyplin jeździeckich prowadzone rzez Piotra Krysmanna. Emocje były wielkie. Zaprezentowały się zawodniczki ujeżdżenia, odbyła się „łozińska” potęga skoku, zobaczyliśmy pokaz Ułanów,jazdy maratonówką razjazdy w stylu Western.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach, nieoceniona okazała się być gościna naszych gospodarzy oraz sponsrów, dziękujemy również za modlitwę.
Niezdecydowanych, czy wziąć udział w przyszłorocznej Pielgrzymce, zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii, rozwieją one wszelie wątpliwośći 🙂

ZAPRASZAMY NA III PIELGRZYMKĘ SIEDLEC-ŁOZINA

III Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni
Siedlec – Łozina

ZAPROSZENIE

Kiedy wracamy z zawodów, pokazów, wystaw, konkursów sportowych, często możemy mieć poczucie niedosytu, niespełnienia do końca. W ferworze wzajemnej rywalizacji tracimy to, co jest istotne – życzliwą, braterską i rodzinną atmosferę, w której może rozwijać się nasza pasja. Mimo wszystko tworzymy koniarską społeczność i jesteśmy jedną wielką rodziną, którą łączy miłość do koni.
Brakuje nam chwil, kiedy wspólnie razem moglibyśmy się spotkać w życzliwej atmosferze, zapominając choć trochę o rywalizacji i współzawodnictwie. Aby wyjść naprzeciw tym pragnieniom ZAPRASZAMY
na III Pielgrzymkę Miłośników i Sympatyków Koni, która odbędzie się 17-18 września 2011 roku. Zapraszamy wszystkich jeźdźców, hodowców, powożących, kowali, weterynarzy, sportowców wszelkich dyscyplin jeździeckich, wszystkich, którym pasja konna jest bliska sercu.
Plan przedstawia się następująco:
SOBOTA 17 września 2011
16:00 zjazd konnych pielgrzymów (oporządzanie koni i zawiązanie wspólnoty)
17:00 modlitwa w kaplicy w Godzieszowej. Apel Jasnogórski.
19:00 wspólnota stołu – braterskie spotkanie Koniarzy w stajni w Siedlcu
NIEDZIELA 18 września 2011
9:00 ODPRAWA
10:00 utworzenie korowodu
11:00 wyjazd do ŁOZINY
13:00 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA Z NASZĄ OBSTAWĄ
14:30 posiłek
15:30 POKAZY DYSCYPLIN KONNYCH
W międzyczasie powożenie i oprowadzanki dla dzieci
17:00 powrót do SIEDLCA i zakończenie pielgrzymki
Organizatorzy proszą, by każdy uczestnik przywiózł na wspólny stół świąteczny swój dar
w formie domowego wypieku czy produktu, którym będziemy mogli się podzielić.
Informacje, zgłoszenia i kontakt można znaleźć na stronie www.pielgrzymka-konna.pl lub pod nr telefonu: 601843294. Najpóźniej do 1 września br.

CZEKAMY NA CIEBIE!!!

Stajnia BONZA
Godzieszowa 2
kom. 601 843 294
55-095 Mirków
tel. (071)398 76 03
email: dsmichura@bonza.pl
www.pielgrzymka-konna.pl

Ks. Krzysztof Dorna SDS kapelan
wraz z Organizatorami