Spotkanie podsumowujące Pielgrzymkę

5 listopada odbyło się w Godzieszowej spotkanie podsumowujące IV Pielgrzymkę. Celem spotkania było omówienie przebiegu minionej Pielgrzymki oraz poprawa ewentualnych błędów. Dyskutowano między innymi na tematy: Reklama i podziękowania, Pisma, informacja, zaplecze dla koni, wyżywienie, pamiątki dla uczestników, oprawa liturgiczna, fundusze i podział funkcji. Nie mogło zabraknąć także tortu urodzinowego – TO JUŻ 4 URODZINKI NASZEJ PIELGRZYMKI

IV Pelgrzymka do Łoziny za nami…

IV Diecezjalna Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni. Siedlec-Godzieszowa-Łozina
W dniach 14-16 września spotkanie odpustowe przeżywali Miłośnicy i Sympatycy Koni środowiska dolnośląskiego. Miejscem docelowym było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Łozinie, gdzie znajduje się cudowny obraz przywieziony z Tuligłów. Niektórzy z pielgrzymów rozpoczęli wędrówkę już w piątek. Miejscem postoju i noclegu była Parafia Koczurki. Następnego dnia cały korowód wyruszył do Siedlca. Tam znajduje się baza pielgrzymki w pobliskiej szkole, a dla koni zostają przygotowane specjalne boksy. Zawiązanie wspólnoty miało miejsce o godzinie 17:00 uroczystą Eucharystią w kościele filialny w Godzieszowej. Następnego dnia po odprawie i uroczystym wręczeniu pamiątek utworzono korowód pielgrzymkowy, który wyruszył na Mszę Świętą odpustową do Łoziny. Wzruszającym momentem było specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w czasie procesji wokół kościoła. Po powrocie do bazy czekała na nas pyszna zupa. W miłej atmosferze zakończyliśmy nasze spotkanie dedykowane wszystkim jeźdźcom, hodowcom, powożącym, kowalom, weterynarzom, sportowcom wszelkich dyscyplin jeździeckich, wszystkich, którym pasja konna jest bliska sercu.

Przedpielgrzymkowe spotkania

IV Pielgrzymka zbliża się wielkimi krokami. Nasza wspólna wrześniowa radość nie mogłaby się wydarzyć, gdyby nie liczne spotkania, w których uczestniczy przede wszystkim nasz Kapelan Krzysiu i Pan Darek Smichura.
17 stycznia odbyło się spotkanie w redakcji Gościa Niedzielnego we Wrocławiu, rozmawialiśmy o patronacie nad IV Pielgrzymką.
5 marca podczas spotkania w Gminie Długołęka z Panią Wójt Iwoną Agnieszką Łebek oraz z Panią Kamilą Gąsiorowską z działu promocji omówiliśmy kwestie organizacyjne.
W czerwcu, gdy spotkalismy się w Godzieszowej u Pana Darka nie tylko oglądaliśmy mecz MIstrzostw Europy… jak zwykle w miłej atmosferze popracowaliśmy nad organizacją IV Ogólnodecezjalnej Pielgrzymka Miłośników i Symatyków Koni.

Zobaczcie, jak było…

Spotkanie w Wielkiej Lipie

7 grudnia 2011 roku spotkaliśmy się w Wielkiej Lipie, by omówić organizację czwartej Pielgrzymki Miłośników i Sympatyków Koni. Przy miłym cieple płonącego ogniska oraz rodzinnej atmosferze zastanowiliśmy się, jak jeszcze uatrakcyjnić naszą Pielgrzymkę oraz ją rozwinąć. Zapraszamy do galerii ze spotkania:)

IV Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni Siedlec – Łozina

IV Pielgrzymka
Miłośników i Sympatyków Koni
Siedlec – Łozina

Stajnia BONZA Godzieszowa 2
kom. 601 843 294 55-095 Mirków
tel. (071)398 76 03 email: dsmichura@bonza.pl
www.pielgrzymka-konna.pl

Kiedy wracamy z zawodów, pokazów, wystaw, konkursów sportowych, często możemy mieć poczucie niedosytu, niespełnienia do końca. W ferworze wzajemnej rywalizacji tracimy to, co jest istotne – życzliwą, braterską i rodzinną atmosferę, w której może rozwijać się nasza pasja. Mimo wszystko tworzymy koniarską społeczność i jesteśmy jedną wielką rodziną, którą łączy miłość do koni.
Brakuje nam chwil, kiedy wspólnie razem moglibyśmy się spotkać w życzliwej atmosferze, zapominając choć trochę o rywalizacji i współzawodnictwie. Aby wyjść naprzeciw tym pragnieniom ZAPRASZAMY
na IV Pielgrzymkę Miłośników i Sympatyków Koni, która odbędzie się 15-16 września 2012 roku. Zapraszamy wszystkich jeźdźców, hodowców, powożących, kowali, weterynarzy, sportowców wszelkich dyscyplin jeździeckich, wszystkich, którym pasja konna jest bliska sercu.
Plan przedstawia się następująco:

SOBOTA 15 września 2012

14:00 zjazd konnych pielgrzymów (oporządzanie koni i zawiązanie wspólnoty)
17:00 modlitwa w kaplicy w Godzieszowej. Apel Jasnogórski. Pamiątkowe zdjęcie.
18:00 wspólnota stołu – braterskie spotkanie Koniarzy w stajni w Siedlcu

NIEDZIELA 16 września 2012

9:00 ODPRAWA
10:00 utworzenie korowodu
11:30 wyjazd do ŁOZINY
13:00 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA Z NASZĄ OBSTAWĄ
14:30 posiłek
15:00 PREZENTACJA POWOŻĄCYCH I POKAZY DYSCYPLIN KONNYCH
W międzyczasie powożenie i oprowadzanki dla dzieci

17:00 powrót do SIEDLCA i zakończenie pielgrzymki

Organizatorzy proszą, by każdy uczestnik przywiózł na wspólny stół świąteczny swój dar
w formie domowego wypieku czy produktu, którym będziemy mogli się podzielić.

Informacje, zgłoszenia i kontakt można znaleźć na stronie www.pielgrzymka-konna.pl lub pod nr telefonu: 601843294. Najpóźniej do 1 września br.

CZEKAMY NA CIEBIE!!!

Ks. Krzysztof Dorna SDS kapelan
wraz z Organizatorami