Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łozinie

Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łozinie to również czas spotkania Koniarzy Archidiecezji Wrocławskiej na dorocznej pielgrzymce Koczurki-Siedlec-Godzieszowa-Łozina. W pierwszy dzień pielgrzymi zgromadzili się w Siedlcu, aby zawiązać wspólnotę. O godzinie 17.00 miała miejsce uroczysta Msza Święta w Godzieszowej. Szczególnym gościem spotkania był Diecezjalny Duszpasterz Miłośników Koni Diecezji Gliwickiej ks. Rafał Przybyła, który wygłosił Słowo Boże oraz poświęcił obrazy patronów uczestników: św. Jerzego, św. Huberta i św. Marcina. Wspólna „wigilia” była okazją do zacieśnienia więzi oraz złożenia przysięgi jeździeckiej przez młodych jeźdźców.
O godzinie 21.00 wszyscy zgromadzili się przy kapliczce polowej, aby prosić o Boże błogosławieństwo i powierzyć swoje troski Jasnogórskiej Pani. Niedziela 21 września była punktem kulminacyjnym pielgrzymki. Podczas odprawy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki oraz list abpa Józefa Kupnego skierowany specjalnie na tę okazję. Po utworzeniu korowodu i poświęceniu koniarzy, koni i bryczek, ze śpiewem na ustach udano się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Łozinie, na sumę odpustową o 13.00. Szczególnym momentem była procesja wokół kościoła. Wszyscy uczestnicy, stojąc wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, otrzymali specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Cieszy fakt, że co roku pielgrzymów w siodle przybywa. Tym razem w spotkaniu uczestniczyło 38 koni i około 130 uczestników, którzy stworzyli miłą rodzinną atmosferę.
Już wkrótce koniarze planują spotkanie na VII Zaduszkach Jeździeckich, 10 listopada br., aby wspominać zmarłych kolegów i koleżanki.

ZAPRASZAMY na VI PIELGRZYMKĘ MIŁOŚNIKÓW KONI. CZEKAMY NA CIEBIE…

VI Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka
Miłośników i Sympatyków Koni
Siedlec –Godzieszowa- Łozina

W 2009 roku z inicjatywy J.E. Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza powstał pomysł pielgrzymki diecezjalnej dla środowiska Miłośników Koni. Pierwszy raz wspólne spotkanie Koniarzy odbyło się w Sobótce w Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji. Tam dwa razy uczestniczyliśmy w uroczystościach dożynkowo-odpustowych. Na prośbę uczestników oraz biorąc pod uwagę możliwości logistyczne, bazą naszej pielgrzymki stała się Gmina Długołęka, a dokładnie miejscowości: Siedlec-Godzieszowa- Łozina. Corocznie w połowie września tam pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na uroczystości odpustowe.

STWÓRZMY BRATERSKI KRĄG Z KONIARZY SERC I RĄK

Kiedy wracamy z zawodów, pokazów, wystaw, konkursów sportowych, często możemy mieć poczucie niedosytu, niespełnienia do końca. W ferworze wzajemnej rywalizacji tracimy to, co jest istotne – życzliwą, braterską i rodzinną atmosferę, w której może rozwijać się nasza pasja. Mimo wszystko tworzymy koniarską społeczność i jesteśmy jedną wielką rodziną, którą łączy miłość do koni.
Brakuje nam chwil, kiedy wspólnie razem moglibyśmy się spotkać w życzliwej atmosferze, zapominając choć trochę o rywalizacji i współzawodnictwie. Aby wyjść naprzeciw tym pragnieniom ZAPRASZAMY
na VI Ogólnodiecezjalną Pielgrzymkę Miłośników i Sympatyków Koni

Zapraszamy wszystkich jeźdźców, hodowców, powożących, kowali, weterynarzy, sportowców wszelkich dyscyplin jeździeckich, wszystkich, którym pasja konna jest bliska sercu.

BO NIKT NIE MA Z NAS TEGO CO MAMY RAZEM

Uroczyste nasze spotkanie organizowane jest zawsze w terminie odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łozinie.
Plan przedstawia się następująco:

SOBOTA 20 września 2014

14:00 zjazd konnych pielgrzymów (oporządzanie koni i zawiązanie wspólnoty)
17:00 modlitwa w kaplicy w Godzieszowej. MSZA ŚW. w intencji Pielgrzymów. Pamiątkowe zdjęcie.
18:00 wspólnota stołu – braterskie spotkanie Koniarzy w stajni w Siedlcu
21:00 Apel Jasnogórski

NIEDZIELA 21 września 2014

9:30 ODPRAWA
11:15 utworzenie korowodu i poświęcenie Pielgrzymów i Koni
11:30 wyjazd do ŁOZINY
13:00 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA
15:00 powrót do SIEDLCA
16:00 POSIŁEK i zakończenie pielgrzymki

Organizatorzy proszą, by każdy uczestnik przywiózł na wspólny stół świąteczny swój dar
w formie domowego wypieku czy produktu, którym będziemy mogli się podzielić.

Informacje i kontakt można znaleźć na stronie www.pielgrzymka-konna.pl lub pod nr telefonu: 601843294. Zgłoszenia najpóźniej do 1 września.

CZEKAMY NA CIEBIE!!!

SĄ RZECZY KTÓRYCH NIE DA SIĘ KUPIĆ

Ks. Krzysztof Dorna – Salwatorianin
Kapelan Środowisk Jeździeckich
Archidiecezji Wrocławskiej